برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : جمعه ۰۱/۷/۸

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان

» مقایسه فرش طرح 700 شانه با فرش 500 شانه

تفاوت فرش طرح 700 شانه با فرش 500 شانه

مقایسه فرش طرح 700 شانه با فرش 500 شانه
همانطور که می دانیم مهم ترین آیتم هر بافته نساجی شانه و تراکم است . حتما هنگام خرید فرش های ماشینی واژه شانه و تراکم را شنیده اید ، شانه تعداد گره ای ست که در هر متر مربع عرض فرش وظیفه اتصال نخ خاب را به نخ تار و پود دارد در حالی که در هر متر طول فرش این وظیفه بر عهده گره هایی ست که تراکم نامیده می شوند . ویژگی های اصلی فرش ها بر اساس شانه و تراکم تعیین می گردد . ابتدایی ترین بافته های ماشینی دارای شانه 350 بوده و در حال حاضر فرش هایی با شانه 1500 هم قابل تولید هستند . رایج ترین فرش ها 700 شانه ، 1000 شانه و 1200 شانه هستند ، نوع 700 شانه پرفروش ترین شاخه فرش ماشینی است . فرش هایی که به دلیل مقاومت بالا ، داوم مناسب و کیفیت مطلوب در قیمت ارزان توسط خریداران تقاضا شده و مناسب ترین محصول برای فضاهایی از خانه هستند که پررفت و آمد بوده و زیاد مورد پاخوردگی قرار می گیرند .
حال جالب است بدانیم فرش های 700 شانه خود به دسته های مختلفی بر اساس طرح و رنگ ، ماشین بافت و از همه مهم تر شانه و تراکم تقسیم بندی می شوند . برخی فرش ها 500 شانه هستند اما در دسته فرش های 700 شانه جای گرفته اند از جمله فرش های ماشینی طرح 700 شانه .
تقاضای انواع فرش های 700 شانه بالا ست و به علت شباهتی که به یکدیگر دارند تشخیص دسته هر محصول کار آسانی نخواهد بود . مقاله حاضر تحت عنوان مقایسه طرح 700 شانه با فرش 500 شانه نوشته شده است و با بررسی و مقایسه بین فرش های 500 شانه و فرش های 500 شانه ای که به علت داشتن طرح های خاص نام فرش طرح 700 شانه به خود گرفته اند ، در جهت افزایش اگاهی خریداران گام برداشته است .  امید است مقاله حاضر شما را در روند خرید بهترین فرش 700 شانه یاری رساند .
فرش های 700 شانه
فرش های 700 شانه از جهتی به سه دسته شامل : فرش های 700 شانه واقعی ، فرش های 700 شانه تبدیلی و فرش های طرح 700 شانه می شوند .
فرش های 700 شانه واقعی
محصولی ست که از دل دستگاه های تولید فرش 700 شانه خارج شده و تمام ویژگی های یک تخته فرش 700 شانه اصل را دارا ست . فرشی که در هر متر عرض آن دقیقا تعداد 700 گره وجود دارد و ارتفاع نخ خاب آن نسبت به فرش ها با شانه و تراکم بالا تر بیشتر است . فرش های 700 شانه ظرافت و ریز بافی فرش های 1000 شانه و 1200 شانه را ندارند اما از فرش های 500 شانه ریزبافت تر و زیباتر هستند . از همین رو طرح فرش های 700 شانه دارای نگاره هایی در سایز متوسط بوده وکمی خلوت تر از طرح هایی ست که بر فرش های 100 شانه نقش می بندند .
فرش های 700 شانه تبدیلی
این محصولات توسط دستگاه های بافت فرش های 500 شانه تولید شده و طی فرآیندی خاص به فرش های 700 شانه تبدیل می شوند . نام فرش های تبدیلی از همین رو بر این فرش ها گذاشته شده است .  تشخیص فرش های 700 شانه تبدیلی از فرش 700 شانه واقعی کار دشواری ست و غالبا خریداران عادی توان تشخیص این دو را از یکدیگر ندارند .

فرش های طرح 700 شانه
همانطورکه از نام این محصولات بر می اید فرش های طرح 700 شانه صرفا به جهت داشتن طرحی مشابه فرش های 700 شانه در این دسته قرار می گیرند و به هیچ وجه دارای شانه 700 نخواهند بود . این فرش های ، فرش های 500 شانه هستند که طرح بافته شده بر آن ها طرح های رایج فرش های 700 شانه می باشد . ویژگی فرش های طرح 700 شانه کاملا شبیه فرش های 500 شانه است . ویژگی داشتن همان شانه و تراکم ، همان ندازه مقاومت و دوام ، همان ظرافت بافت و ریزنقشی ، همان ارتفاع نخ خاب ، همان کیفیت منجر شده تا فرشی 500 شانه در طرحی دیگر داشته باشیم .
طرح های حوض نقره ، طرح ناردون ، طرح مانا ، طرح سپیدار ، طرح ارکیده ، طرح کیمیا ، طرح کومه ، طرح پرهام ، طرح شمس ، طرح چیچک ، طرح میترا و ... از معروف ترین طرح های 700 شانه هستند که بر روی فرش های طرح 700 شانه خود نمایی می کنند .

شباهت ها و تفاوت های فرش های طرح 700 شانه و فرش 500 شانه
از جمله شباهت های فرش های طرح 700 شانه و 500 شانه با کیفیت می توان به موارد زیر اشاره کرد :
1-    هر دو نوع محصول توسط دستگاه هایی تولید می شوند که مخصوص بافت فرش 500 شانه بوده و در کشور های اروپایی جایی که مهد صنعت و تکنولوژی نام دارد تولید می شوند.
2-    هر دو بافته در هر متر عرض خود تعداد 500 گره را جای داده اند .
3-    استفاده از بهترین الیاف موجود در بازار که همان الیاف اکرولیک هیت ست شده است ، فرش ها طرح 700 شانه و 500 شانه با دوام ، زیبا و دارای طرل عمر بالا خلق کرده است . عموما در بافت این فرش ها از نخ هیت ست شده کمک گرفته می شود . هیت ست فرایندی ست جهت بالا بردن مقاومت در برابر شست و شو ، حرارت ، فشار و سایش ، افزایش زیبایی و درخشندگی نخ و بی پرز کردن فرش .
4-    رایج ترین تقاضا برای فرش های طرح 700 شانه و 500 شانه ، فرش هایی ست برای مکان ها اداری ، سالن های تئاتر و کنفرانس ، سالن سینما ، راهرو ها و ... .

تفاوت دو دسته فرش طرح 700 شانه و 500 شانه در ظاهر محصولات است . فرش های طرح 700 شانه زیباتر از فرش های 500 شانه هستند .
این محصولات عموما در مکان هایی قابل استفاده خواهند بود که پر رفت و آمد بوده و نیازمند کف پوشی با دوام و کیفیت بالا هستند . عموم فرش های 500 شانه دارای کمترین طرح و نگاره و گاها تک رنگ هستند چراکه جنبه دوام و مقاومت محصولات بر زیبایی چیره شده و کمتر کسی فرش های 500 شانه را به دلیل زیبایی و تغییر و تحول دادن به دکوراسیون خریداری می کند . فرش های بزرگ پارچه از پرفروش ترین فرش های 500 شانه و طرح 700 شانه هستند .
فرش های طرح 700 شانه قیمتی بسیار ارزان دارند و مناسب ترین گزینه برای خریدارانی هستند که توان مالی بالایی نداشته اما خواهان کف پوشی زیبا و با دوام هستند . عدم شانه و تراکم بالا در این محصولات منجر به آن شده تا فرش های 500 شانه در طرح هایی ساده و درشت نگاره بافته شوند .
فرش های طرح 700 شانه برای هال ، اتاق خواب ، اشپزخانه ، اتاق کودک و جلو درب های ورودی و راهرو ها مناسب خواهند بود .
انتخاب فروشگاه جهت خرید محصول اصل و با کیفیت اهمیت بسزایی دارد . خریداران خصوصا آن هایی که قصد خرید فرش های ماشینی 700 شانه را دارند  توان تشخیص اصالت محصول و تفاوت دسته ها را ندارند چراکه محصولاتی مانند فرش های طرح 700 شانه و 500 شانه بسیار به یکدیگر نزدیک هستند . انتخاب فروشگاه قابل اعتماد و خرید بر اساس نظرات و راهنمایی های فروشنده در این مورد بسیار کارگشا خواهد بود . بهتری فروشگاه ها مکان هایی هستند که بین خریداران و تولیدکنندگان برقرار شده و بدون هیچ واسطه ای محصولات برای خرید ارائه خواهند شد . فروشگاه های اینترنتی و نمایشگاه های فرش و قالی از جمله این مکان ها بوده و خرید از فروشگاه های اینترنتی و نمایشگاه های عرضه مستقیم به راحت ترین شکل ممکن انجام خواهد شد . از آنجایی که نمایشگاه های در ایام خاصی از سال برپا می شوند و دشواری های رفت و آمد برای خرید وجود دارد ، به شما پیشنهاد می دهیم برای خرید فرش های ماشینی طرح 700 شانه و 500 شانه به فروشگاه های اینترنتی مراجعه نمایید . فروشگاه هایی با بیشترین مزیت خرید و راحت ترین روش های ممکن . در قسمت محصولات شاخه مورد نظر برای مثال فرش ماشینی طرح 700 شانه یا فرش ماشینی 500 شانه را انتخاب کرده و بر اساس روش خرید ارائه طرح فرش های 700 شانه شده و وب سایت مراحل خرید را تکمیل نمایید . عموما فرش های طرح 700 شانه به علت زیبایی و استفاده از  گران تر از فرش های 500 شانه هستند اما خرید از فروشگاه اینترنتی به علت عدم وجود واسطه های و کوتاه شدن مسیر عرضه ، فرش را در کم ترین قیمت ممکن به دست خریدار می رساند . خرید از فروشگاه اینترنتی به داشتن فرشی اصل ، با دوام و ارزان قیمت به همراه خدماتی مانند تحویل رایگان فرش درب منزل و .... همراه خواهد بود .

برچسب
فرش طرح 700 شانه, فرش 500 شانه, فرش های 500 شانه, فرش ماشینی 500 شانه, فرش طرح هفتصد شانه, فرش پانصد شانه, فرش 700 شانه واقعی, فرش 700 شانه تبدیلی
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  بهترین نوع نخ برای فرش ماشینی چه نخی می باشد ؟
•  هنگام خرید فرش ماشینی کارشناس باشید
•  مشخصات یک فرش ماشینی خوب
•  6 گام انتخاب بهترین فرش ماشینی
•  چه فرش ماشینی بخریم ؟
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه